YDÜ'de online mezuniyet törenleri 22 Haziran'da başlıyor...

YDÜ'de online mezuniyet törenleri 22 Haziran'da başlıyor...

by Doç. Dr. Sezer KANBUL -
Number of replies: 0

Yakın Doğu Üniversitesi Online Mezuniyet Törenleri ile Bir ilke İmza Atıyor... İlk Tören 22 Haziran'da... İşte gün gün online mezuniyet törenlerinin tarihleri...

Ülkemizde YÖK, YÖDAK, KKTC Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı ile KKTC Bakanlar Kurulu tarafından, yaşanan Yeni Tip Koronavirüs salgını nedeni ile 2019-2020 Akademik Yılı Bahar Döneminde geleneksel eğitime ara verilmesi ve uzaktan/online eğitim şeklinde yürütülmesi kararı alınmıştı.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla ilişkiler Müdürlüğü'nden verilen bilgide, Yakın Doğu Üniversitesi yine bir ilke imza atarak başarılı geçen online eğitim süreci sonunda ülkelerine dönen tüm öğrencileri dikkate alarak Fakülte Mezuniyet Törenlerini 17 Haziran - 29 Temmuz tarihleri arasında online olarak gerçekleştirecek. 

Youtube üzerinden canlı yayın akışı şeklinde ilerleyecek törenlerde hoşgeldiniz mesajının ardından İstiklal Marşının seslendirilmesi, Rektörün, Dekanın ve Fakülte birincisinin mesajı ile devam edecek. Ardından Google Meet üzerinden hazır bekleyen mezun öğrenciler isimleri seslendirilerek kendilerini 1-2 cümle ifade etme şansı bulacaklar. Öğrencilerin ülke bayrakları ve anı fotoğrafları gösterimi yanısıra temsili diplomaları takdim edilecek ve başarıları için tebrik edilecek. Kapanışta bir geri sayım sonrası temsili bir kep atma animasyonu ile canlı yayın sonlandırılacak. 

Ayrıca, Temmuz ayı içerisinde ilan edilecek bir tarihte, tüm Fakültelerin Mezuniyet Törenleri, sosyal mesafe şartları gözetilerek yeniden Atatürk Stadyumunda da düzenlenecek.

Youtube üzerinden gerçekleşecek online mezuniyet törenleri tüm halkımız, öğrenciler, aileler ve yakınları tarafından aşağıdaki linklere tıklanarak izlenebilecek.